علیرضا نصری در گفت و گو با ایسنا، افزود: افزایش اجاره بهای این واحد‌ها نیز در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است. وی اظهار کرد: بسیاری از مالکان دیگر مجتمع‌های تجاری قشم نیز به صورت خودجوش و به منظور حمایت از کسبه و صنوف، بخشودگی و تخفیف در اجاره بهای املاک تجاری […]

علیرضا نصری در گفت و گو با ایسنا، افزود: افزایش اجاره بهای این واحد‌ها نیز در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.
وی اظهار کرد: بسیاری از مالکان دیگر مجتمع‌های تجاری قشم نیز به صورت خودجوش و به منظور حمایت از کسبه و صنوف، بخشودگی و تخفیف در اجاره بهای املاک تجاری شان اعمال کرده اند.
نصری ادامه داد: همه مجتمع‌های تجاری قشم کاملا تعطیل است و فقط برخی از مغازه‌های کنار خیابان‌های اصلی به تازگی بازگشایی شده است و این روند تا اطلاع بعدی ادامه دارد.
فرماندار شهرستان قشم خاطرنشان کرد: در طول مدت ورود ویروس کرونا تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه نگهداری مجتمع‌های تجاری و اقامتی شهر درگهان همچون آب، برق، بیمه و اجاره‌ها بوده که با توجه به تعطیلی آنها، فشار زیادی بر بازاریان وارد شده است.
وی اضافه کرد: موضوع تخفیف در تمدید مجوزها، مالیات و عوارض، بخشودگی یا تخفیف اجاره بها و هزینه‌های انرژی اماکن تجاری درگهان به صورت جدی در سازمان منطقه آزاد قشم مطرح شده و به زودی تصمیم گرفته می‌شود.
نصری در پایان بیان کرد: بیش از ۱۷ هزار واحد تجاری در سراسر جزیره قشم فعال است.
انتهای پیام