به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، فرج طهماسبی با اعلام این خبر عنوان داشت: تمامی اصنافی که در گروه اصناف کم خطر معرفی شده اند، تا پایان ۵ اردیبهشت فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه SALAMAT.GOV.IR درخواست خود را مبنی بر  آمادگی برای بازگشایی ثبت کنند. وی افزود: در این فرآیند، متقاضیان […]

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، فرج طهماسبی با اعلام این خبر عنوان داشت: تمامی اصنافی که در گروه اصناف کم خطر معرفی شده اند، تا پایان ۵ اردیبهشت فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه SALAMAT.GOV.IR درخواست خود را مبنی بر  آمادگی برای بازگشایی ثبت کنند.
وی افزود: در این فرآیند، متقاضیان با خوداظهاری ابتلا یا عدم ابتلا به بیماری کووید ۱۹، باید اطلاعات خود و کارمندان مربوطه را در سامانه مذکور وارد کنند تا باتوجه به ریسک خطر کاربری صنف، نسبت به مجوز بازگشایی بر اساس این اطلاعات تصمیم گیری شود.
 مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: پس از ثبت نام، کاربر یک کد بازگشایی از سامانه دریافت می کند که باید یک نسخه از آن را به تیم‌های بازرسی که براساس پروتکل‌ها و تعهدنامه‌هایی که در این سامانه برای بازگشایی اصناف کم‌خطر در دسترس افراد قرار داده شده، ناظر اجرای طرح هستند، ارایه دهد.
وی ادامه داد: تیم‌های نظارتی شامل؛ بازرسین بهداشت محیط و حرفه شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، اداره اصناف منطقه آزاد قشم، صنعت و معدن، تعزیرات و با همکاری نیروی انتظامی و بسیج اصناف هستند که  بر رعایت پروتکل‌های ابلاغ شده نظارت مستمر دارند.
به گفته طهماسبی، پس از بازگشایی اصناف این نظارت‌ها به‌صورت جدی ادامه داشته و عدم ورود اطلاعات صحیح از صنف مورد نظر و خوداظهاری بیماری کووید ۱۹ در سامانه  SALAMAT.GOV.IRو یا عدم رعایت پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی مذکور، موجب پلمب مغازه ها یا دفاتر افراد خاطی خواهد شد.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان سخنان خود بیان داشت: تمامی اصناف منطقه آزاد قشم به جز اصناف مرتبط با ارزاق عمومی از تاریخ ۲۷ اسفند ماه تاکنون، به منظور همکاری در کنترل و پیشگیری از شیوع کروناویروس تعطیل بوده اند.