علیرضا نصری در جلسه شورای مدیران بهداشت قشم اعلام داشت : جلب اعتماد مردم با اطلاع رسانی به موقع از مهمترین بخشهای مبارزه با کروناست.

در راستای مدیریت بیماری کرونا و بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته، شورای مدیران بهداشت قشم به ریاست علیرضا نصری فرماندار شهرستان و حضورحمیدرضا  بهزادی رئیس شبکه بهداشت و درمان قشم ، احسان دبیری ریاست بیمارستان پیامبر اعظم (ص)، مدیربیمارستان ،حراست بیمارستان وسایر اعضای محترم برگزار شد.

در این جلسه فرماندارشهرستان قشم اعلام داشت : جلب اعتماد مردم از طریق اطلاع رسانی به موقع، فضای جامعه را آرام و به سمت همکاری و مشارکت موثر پیش می برد .  

وی در ادامه ضمن تشکر از تلاشهای بی وقفه سربازان حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت : تسکین درد و رفع نگرانی مردم از بالاترین حسنات می باشد که توسط نیروهای صدیق حوزه بهداشت و درمان ارائه می شود .

نصری همچنین به نظرات و خواسته های مردم در جهت مدیریت و کنترل بیماری کرونا اشاره و تصریح نمود:بخشی از این خواسته ها منطقی ، قابل پیگیری و قابل اجرا می باشد که تعلل در انجام آن جایز نیست و همچنین بخش دیگر این خواسته ها نه تنها منطقی نمی باشد بلکه بیشتر ناشی از بروز شایعات بدون پاسخ و عدم ارائه اطلاعات صحیح و به موقع توسط مجاری رسمی به نظر می رسد و بی توجهی به آن موجب دامن زدن به شایعات و التهاب آفرینی می گردد.

شورای بهداشت

رئیس شورای سلامت شهرستان قشم در ادامه این جلسه با اشاره به استقرار اکیپ غربالگری در مبادی ورودی شهر شهید حقانی ، پهل و فرودگاه و همچنین تعطیلی اسکله ، سایت های گردشگری و اجرای ممنوعیت قلیان به عنوان یکی از عوامل سرایت بیماری، تلاشهای سازمان منطقه ازاد را در راستای تجهیز شبکه بهداشت و درمان و خدمات شهری به امکانات مورد نیاز ،ستودنی و قابل تقدیر ارزیابی کرد.

وی همچنین از رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست هماهنگی های لازم در جهت بهره مندی حداکثری از ظرفیت منطقه آزاد و همچنین بخش های خصوصی به نفع مردم ، انجام دهد.

در راستای برگزاری این جلسه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام داشت : فعالیت های ورزشی در تمام رشته ها و همچنین فروشگاههای فروش حیوانات و پرندگان در جزیره قشم تا اطلاع ثانوی تعطیل شد .

دکتر بهزادی به اتفاق ریاست بیمارستان پیامبر اعظم (ص)، مدیر داخلی بیمارستان ، حراست بیمارستان و همچنین ریاست پرستاری بیمارستان از بخش های مختلف خصوصا اورژانس بیمارستان و چگونگی وضعیت پرستاران و امکانات و تجهیزات موجود بازدید کرده وبرای کلیه پرسنل درمانی این اطمینان را ایجاد کرده است که ما پا به پای شما در راستای مبارزه کرونا و ارائه خدمات به مردم و هموطنان عزیز در کنارتان خواهیم بود.